A családból kiemelt tizenkét évesnél fiatalabb gyermekek 84 százaléka nevelőszülőnél él, a többiek számára kedvezőbb az intézményi elhelyezés súlyos fogyatékosságuk, betegségük miatt vagy más okból. A kormány célja a nevelőszülői hálózatok fejlesztése, a bővülő ellátással veszélyeztetett gyermekeket mentenek meg.




