Fidesz: a szocialisták verték át a családokat a devizahitelbe taszítással

Belföld
  • 2015.05.10. - 13:00

A Fidesz szerint a szocialisták vertek át és tettek tönkre több mint egymillió családot azzal, hogy kormányzásuk alatt devizahitelbe taszították őket és hagyták, hogy a bankok rátegyék kezüket otthonaikra.

A kormánypárt országgyűlési frakciója ezt vasárnap arra reagálva közölte az MTI-vel, hogy Burány Sándor, a parlament költségvetési bizottságának szocialista elnöke napközben azt mondta, az emberek csalódtak a forintosításban, mert a fele sem igaz annak, amit a Fidesz ígért a devizahitelek ügyében.

Az ellenzéki politikus azt mondta, a csalódottság döntő oka az, hogy az árfolyamveszteség jóval nagyobb volt a várhatónál; a Fidesz felkorbácsolta a várakozásokat, az elmúlt hónapokban folyamatosan 20-30 százalékos hiteltörlesztő-csökkentésről beszéltek, mára kiderült, hogy ennek a fele sem igaz. Az MSZP korábban is azt javasolta, hogy a 2010-es árfolyamon forintosítsák a devizahiteleket, ma is ez az álláspontunk - mondta Burány Sándor, hozzátéve, a szocialista párt véleménye szerint a felelős a kormány, "az a kormány, amely 2010 tavasza óta folyamatosan gyengíti a forintot"

A Fidesz ezzel szemben kiemelte, a 2010-es kormányváltás óta intézkedések sorozata védi a bajba jutott devizahiteleseket: az árfolyamgát, a végtörlesztés, a nemzeti eszközkezelő, a kilakoltatási moratórium mind megakadályozta, hogy családok tízezrei elveszítsék otthonaikat.

A bankok elszámoltatásával és a forintosítással több mint ezermilliárd forintot kap vissza 1,3 millió család - fejtik ki, hozzátéve, csökkennek a törlesztőrészletek és a devizahitelesek 40 százalékának több mint 25 százalékkal csökkenhet a tőketartozása.

 

Fidesz: a szocialisták verték át a családokat a devizahitelbe taszítássalA Fidesz szerint a szocialisták vertek át és...

Posted by Magyar Hírlap on 2015. május 10.
Reklám