A mobileszközök és a mobilinternet révén a korszerű, digitális oktatás elterjesztése a célja a Hipersuli oktatási programnak, amelynek elindítását tegnap jelentették be a Fejér megyei Ercsiben.
Az államtitkár reményét fejezte ki, hogy a programba bevont gyerekek elsajátítják az internet biztonságos használatát, a digitális eszközök pedig segítik a tanórai motiválást, az ismeretek elmélyítését, a felzárkóztatást és a tehetséggondozást. Közölte, a tárcánál zajló tartalom- és tananyagfejlesztés szeptembertől elérhető lesz minden tanár és diák számára. Czunyiné hangsúlyozta, a digitális tananyag fejlesztésekor elsődleges szempont volt, hogy az a korábbi digitális tartalmakkal is kompatibilis legyen.



