Nem támogatják a Magyar Nemzet által megkérdezett egyetemi vezetők a Fidelitas kezdeményezését a pártpolitizálás tiltásának feloldásáról.
A Nyugat-magyarországi Egyetem rektora, Faragó Sándor közölte, akit érdekel a közélet, az szabadidejében az iskolán kívül is megtalálja a politikát, amely az intézmények falain belül „tragédiához vezetne, nem véletlenül tiltott”. Lapunk hétvégi számában nyilatkozva mondta Böröcz László, a Fidelitas új elnöke, hogy a fiatalok jelentős része nem foglalkozik a közélettel, s ezen változtatni szeretnének. „Jelenleg a felsőoktatási intézmények tiltják a falaikon belüli pártpolitizálást, ezt fel kell oldani, ahogyan ez egy normálisan működő demokráciában elvárható” – jelentette ki Böröcz László. Hozzátette, hamarosan egyeztetést kezdeményeznek a pártok ifjúsági szervezeteivel, és akár törvénymódosítást is elképzelhetőnek tartanak az ügy érdekében.



