A munkaadók megerősítése Fenyvesi célja

A helyi vállalkozások uniós támogatásáért is lobbizna majd a Fidesz jelöltje

Belföld
  • 2015.03.20. - 10:57

Fenyvesi Zoltán, a Fidesz-KDNP tapolcai képviselőjelöltje a munkahelyteremtést tartja az április 12-i időközi választás tétjének. Rig Lajos (Jobbik) még mindig nem mutatta be tetoválását a nyilvánosságnak, Pad Ferenc (MSZP) pedig nem cáfolta, hogy 840 ezer forintot keres havonta.

fenyvesi
Fenyvesi Zoltán: További munkahelyteremtésre van szükség (Fotó: Hegedüs Róbert)

Az a célom, hogy mindenki, aki tud és akar, dolgozhasson – mondta tegnap Nagyvázsonyban Fenyvesi Zoltán. Arról is beszélt, 2020-ig tizenkétezermilliárd forintnyi uniós és hazai fejlesztési forrás áll rendelkezésre az országban. Parlamenti képviselőként azért dolgozna, hogy ebből minél több érkezzen a tapolcai választókerületbe. Hozzátette, mindenkinek az az érdeke, hogy 2018-ra senkinek se legyen szüksége jövedelempótló támogatásra. Emlékeztetett, 2010-hez képest Veszprém megyében hatvan százalékkal csökkent a munkanélküliség, de további munkahelyteremtésre van szükség. Azért lobbizik majd, hogy a helyi vállalkozások az uniós támogatások révén, a nagyobb munkáltatók pedig a kormánnyal kötött stratégiai megállapodások segítségével új munkalehetőségeket teremtsenek.

A sajtó továbbra is hiába vár arra, hogy Rig Lajos, a Jobbik jelöltje bemutassa tetoválását, hogy megcáfolja azokat a sajtóhíreket, amelyek szerint a náci SS „Becsületem a hűség” jelmondatát varratta magára. Viszont Vona Gábor, a Jobbik elnöke pártja lesenceistvándi lakossági fórumán azt mondta, múlt és jövő, hiteltelenség és hitelesség között kell dönteni, a múltat és a hiteltelenséget a Fidesz, a jövőt és a hitelességet a Jobbik jelenti. Vona szerint a választás a Fidesz és a Jobbik jelöltje között fog eldőlni, szoros versenyben. A szocialista jelölt leszakadt, így a Pad Ferencre adott voksok elveszett szavazatok – tette hozzá.

Pad Ferenc, az MSZP és a DK jelöltje tegnap a Népszavának magyarázkodott. A politikus nem cáfolta a lapunkban megjelent vagyonnyilatkozatát taglaló adatokat, de azt mondta, nem derült ki a teljes igazság. „Önkormányzati képviselő például csak ősz óta vagyok, azóta kapom a tiszteletdíjat, és ha április 12-én bizalmat szavaznak nekem a választók, ez a megbízatásom természetesen megszűnik. A szakszervezeti munkámat a gazdasági beosztásom mellett végzem, kizárólag költségtérítéssel” – taglalta Pad.

Lapunk a baloldali jelölt vagyoni helyzetéről a saját maga által bevallott, a jelenleg érvényes tényeket közölte. Ezekből kiderült, a Mal Zrt. értékesítési vezetőjeként 390 ezer forintot keres, helyi szakszervezeti elnökként pedig hetvenezer forintot kap. Az ajkai képviselői tiszteletdíja 290 ezer forint, emellett a helyi távhőcég felügyelőbizottsági tagságáért kilencvenezer forintban részesül. Ez havonta összesen bruttó 840 ezer forint.

Az LMP tizennyolc pontból álló javaslatcsomagot dolgozott ki a régió közlekedésének fejlesztése érdekében – jelentette be Sallee Barbara LMP-s jelölt. Hangsúlyozta, javaslatuk célja, hogy „jobbá, hatékonyabbá és zöldebbé” váljon a közlekedés. Az élénk idegenforgalom miatt kiemelten fontos, hogy megfelelő úthálózat jöjjön létre – mondta az LMP-s jelölt.

Reklám