Egyeztettek a lakhatási felzárkózásról

Belföld
  • 2015.03.17. - 16:16

Egyházi és civilszervezetekkel egyeztetett a Magyar Nemzeti Társadalmi Felzárkózási Stratégia intézkedési tervéről az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és megkezdődött a lakhatási stratégia társadalmasítása a Roma Koordinációs Tanács idei első ülésén – tájékoztatta lapunkat tegnap a tárca. Közölték, a megbeszéléseket Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nyitotta meg, majd bemutatta Hegedűs Istvánt, az Országos Roma Önkormányzat új elnökét és Farkas Flórián miniszterelnöki biztost.

A grémium tagjai a nemzeti társadalmi felzárkózási stratégia 2015–2017. évi intézkedési tervének előkészítéséről, valamint a 2014–2020 közötti időszakra vonatkozó „Telepszerű lakhatás kezelését” megalapozó szakpolitikai stratégiáról tehettek észrevételeket. Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár a megbeszélésen bejelentette, hogy bővítik a tanácsot, a rövidesen kiírandó pályázatra roma civilszervezetek jelentkezését várják.

A kormány által 2011-ben életre hívott koordinációs tanács teret ad a párbeszédre és az együttműködésre, lehetőséget nyújt arra, hogy az érintett csoportok érdekeiről szóló információkat közvetítsék a kormányzathoz. A tanács feladatai közé tartozik, hogy felhívja a figyelmet a cigányság felzárkózását nehezítő gondokra, intézkedési javaslatokat, hazai és nemzetközi jelentéseket, beszámolókat véleményez, továbbá javaslatokat fogalmaz meg és közreműködik a felzárkózást elősegítő szakmai hálózatok kialakításában, fejlesztésében.

Reklám