Az idén lezajló minősítési eljárások eredményeként 2016. január elsejétől 18-19 ezer pedagógus léphet magasabb bérkategóriába – tudta meg lapunk. Így jövőre a Pedagógus II. és Mesterpedagógus fokozatú tanárok száma már meghaladhatja a negyvenezret.
A tárca által meghatározott minősítési terv alapján a 2016-os eljáráson kötelező lesz részt venniük azoknak a Gyakornok fokozatba sorolt tanároknak, akiknek a munkaviszonya 2014. január másodika és 2015. január elseje között jött létre, továbbá azoknak, akik a 2014. évi rendkívüli eljárás keretében 2015. január elsejével ideiglenesen Pedagógus II. fokozatba kerültek és legfeljebb 23 év szakmai gyakorlati idővel rendelkeznek. Rajtuk kívül jelentkezhetnek azok, akik Pedagógus II. fokozatba szeretnének kerülni, pedagógus-szakvizsgával és legalább nyolc év szakmai gyakorlattal rendelkeznek, vagy legalább 26 év szakmai gyakorlattal rendelkeznek. Azok is beadhatják portfóliójukat, akik magasabb vezetői vagy vezetői megbízással és legalább nyolc év szakmai gyakorlattal rendelkeznek.
A Mesterpedagógus fokozathoz szükséges minősítési eljárásra olyanok jelentkezését várják, akik jelenleg a Pedagógus I. vagy Pedagógus II. fokozatba vannak besorolva, legalább tizennégy év szakmai gyakorlattal, illetve vezető pedagógus vagy mentor szakirányú szakvizsgával rendelkeznek. A Kutatótanár címhez szükséges minősítési eljáráson Pedagógus I. vagy Pedagógus II. fokozatú, legalább tizennégy év szakmai gyakorlattal, illetve (pedagógiai tevékenységhez kapcsolódó) tudományos fokozattal rendelkező tanárok indulhatnak.



