Pad a Mal felügyelőbizottságában

Titkolják az önkormányzatnál az MSZP-s jelölt vagyonnyilatkozatát

Belföld
  • 2015.02.27. - 15:37

Két nap sem volt elég az ajkai önkormányzatnak arra, hogy a Magyar Hírlap rendelkezésére bocsássa az MSZP-s Pad Ferenc vagyonnyilatkozatát.

A politikus a szocialisták jelöltje az április 12-i időközi országgyűlési választáson. Miközben az önkormányzati törvény szerint a dokumentumnak nyilvánosnak kellene lennie, a város honlapján nem leltünk a nyomára Pad bevallásának.

Többször is hívtuk az önkormányzatot, hiába. E-mail üzenetet is hagytunk a polgármesternek, Schwartz Bélának (MSZP) és a hivatal jegyzőjének is. „Segítségüket kérem abban, hogy Pad Ferenc képviselő úr bevallását a Magyar Hírlap megkaphassa. Lapunk kíváncsi arra, hogy a távhőcégük felügyelőbizottsági tagságáért, a tanácsnoki pozícióért és a képviselőségért mekkora illetményben részesül Pad. Ezenkívül azt is szeretnénk tudni, hogy részesül-e utazási költségtérítésben?” – szerepel a levelünkben. Választ idáig erre sem kaptunk.

Pad Ferenc az önkormányzati pozícióin kívül a Mal Zrt.-től is kap fizetést. Ott ugyanis értékesítési menedzser, és a szakszervezet vezetője is egyben. Érdekvédőként delegálták a Mal Zrt. felügyelőbizottságába is, ahol hosszú éveken át látta el a feladatot. Akkor is ellenőrzési joga volt a cég vezetése fölött, amikor 2010. október 4-én bekövetkezett a vörösiszap-katasztrófa, amely tíz ember halálát okozta. Pad – aki egyszerre több juttatást is kap különféle állásai után – az MSZP szerint a munkások érdekeit kívánja képviselni a parlamentben.

A szükséges ajánlások többszörösét gyűjtötték össze az MSZP-s jelölt támogatói, így Pad Ferenc el tud indulni a választáson – jelentette be tegnap este Tóbiás József pártelnök.
Reklám