Mind a százhat egyéni választókerületet végigjárja most induló programja során Tóbiás József, az MSZP elnöke – tudta meg a Magyar Hírlap.
A szocialistáknál –, amint azt lapunk tavaly elsőként megírta – választókerületi rendszert hoztak létre, amelynek a működése a múlt év végétől be is indult. Már megkezdték a munkát a választókerületi felelősök, akik közvetlenül a pártvezetés irányítása alá tartoznak. A felelősök javarészt politikusok, akik mellett koordináló munkatársak is dolgoznak, ők a szervezőmunkáért felelnek. Van azonban olyan térség is, ahol egy ember látja el a két feladatot. A következő választáson a választókerületi felelősök lehetnek majd az MSZP képviselőjelöltjei. A szocialisták célja az, hogy a párt újra „közel kerüljön a néphez”, a falvakban és a kisvárosokban is legyen emberük.



