Felfüggesztetné Ujhelyi István mentelmi jogát a Jobbik

A szocialista képviselő fasisztoid, fajgyűlölő személynek állította be Sneidert

Belföld
  • 2015.01.21. - 16:04

Az MSZP-s EP-képviselő Ujhelyi István a jobbikos Sneider Tamás szerint rágalmazta őt az ATV-ben, ezért kezdeményezi a mentelmi jogának felfüggesztését.

Ujhelyi István MSZP-s európai parlamenti képviselő mentelmi jogának felfüggesztését kezdeményezi a Pesti Központi Kerületi Bíróság – tájékoztatta a politikust feljelentő Sneider Tamás, az Országgyűlés jobbikos alelnöke szerdán az MTI-t továbbítva az erről szóló bírósági végzést.

Sneider Tamás közleményében emlékeztetett: rágalmazás miatt tett feljelentést Ujhelyi István ellen a szocialista politikusnak az ATV 2014. április 25-i Egyenes beszéd című műsorában tett, rá vonatkozó kijelentései miatt.

Sneider Tamás tavaly április 30-án közölte a távirati irodával, hogy feljelentette Ujhelyi Istvánt. Akkori közleményében azt írta: az MSZP-s politikus "hazugságok terjesztésével" "fasisztoid, fajgyűlölő személynek" állította be őt, míg önmagát a rasszizmus elleni küzdelem harcosának mutatta be.

Ujhelyi István a mentelmi jog felfüggesztésének kezdeményezésére reagálva szerdai közleményében tudatta: "Sneider Tamás múltját nézve és a Jobbik európai értékektől távollévő, kirekesztő megnyilvánulásait tapasztalva" véleménye mit sem változott. "Minimum furcsa, hogy egy rasszista indíttatású, erőszakos cselekményért felfüggesztett börtönre ítélt közszereplő jogi eszközökkel kíván tőlem elégtételt venni" – tette hozzá Ujhelyi István.

Reklám