A gyógyszerkiadásokat illetően 2012-ben 7,5 milliárd forinttal több maradt az állampolgárok zsebében, míg 2013-ban további 2,5 milliárddal csökkentek a betegterhek, vagyis összesen tízmilliárd forinttal kevesebbet fizettünk gyógyszerekért. A témában Sohajda Attilát, a Magyar Gyógyszerészi Kamara alelnökét kérdeztük, aki szerint „a generikus gyógyszerárak nagyban csökkentek, az OEP jelentős megtakarítást ért el, akárcsak a változást elfogadó betegek” – vagyis a kezdeményezés összességében beváltotta a hozzá fűzött reményeket.




