Kétmilliárd forinttal több támogatás jut az idén a tizenhárom hazai nemzetiségnek, mint 2014-ben – erősítette meg tegnapi tájékoztatóján Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, miután megbeszélést folytatott a nemzetiségek országos önkormányzatainak vezetőivel.
Hollerné Racskó Erzsébet, az Országos Szlovák Önkormányzat, egyben az Országos Nemzetiségi Önkormányzatok Szövetségének elnöke az MTI beszámolója szerint arról beszélt, a találkozó azt jelzi: az államtitkárság nyitott arra, hogy folytatódjon az „eredményes együttműködés”. Értékelése szerint a szószólóknak és az általuk alkotott parlamenti bizottságnak kulcsszerepe volt abban, hogy elérték a plusztámogatást. Tudatta, kezdeményezéssel éltek a közmédia nemzetiségi műsorkészítésével kapcsolatban.



