Némileg tovább csökkent ebben az évben is a felsőoktatásban tanulók száma a szakminisztérium jelentése szerint. A 2014/2015-ös tanévben csaknem 307 ezren iratkoztak be valamilyen képzési formára a felsőoktatásba, közülük 64 ezer főt tesznek ki az új belépők. A létszámcsökkenés 2006 óta tart, elsősorban a távoktatást és a levelező tagozatot érinti.
Ebben a tanévben mintegy 307 ezren iratkoztak be a hatvanhét működő felsőoktatási intézménybe az összes képzési szinten és munkarendi formában – derül ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának a kormány honlapján közzétett gyorstájékoztatójából. Nappali munkarendű képzésben 217 ezren tanulnak, az esti, levelező és távoktatási formákban 89 ezres a létszám. Mindez azt jelenti, hogy a 2006-ban kezdődött hallgatói létszámcsökkenés tovább folytatódott: a 2014/2015-ös tanév elején csaknem tizennégyezer fővel, 4,2 százalékkal kevesebben iratkoztak be, mint az előző tanévben. A csökkenés nappali tagozaton kisebb mértékű (2,8 százalékos), távoktatáson csaknem tizenegy, levelezőn pedig hét százalékkal kevesebben tanulnak. Az államilag támogatott, illetve állami (rész)ösztöndíjas képzésben részt vevő diákok aránya a teljes létszámhoz viszonyítva több mint 57 százalékos, ez az arány az előző évihez hasonló. Az új belépők (elsőévesek) több mint 64 ezren vannak. A hallgatók zöme, 194 ezren (63,3 százalék) alapképzésen, 37 ezren osztatlan képzésen, szintén 37 ezren mesterképzésen, több mint tízezren pedig felsőoktatási szakképzésen tanulnak. Háromezeren főiskolai, több mint kilencszázan egyetemi szintű programokban folytatnak tanulmányokat. Szakirányú továbbképzésben 17 ezren vesznek részt, további hétezren pedig PhD, DLA képzésben folytatnak tanulmányokat. A tájékoztatóban szereplő hatvanhét intézmény közül harminc állami, huszonöt egyházi, tizenkettő pedig magánfenntartású.