Veszélyben vannak a nemzeti parkok – jelentette ki tegnap Szabó Marcel.
Az ombudsmanhelyettes arról is beszélt, az új alaptörvény tartalmazza, hogy a nemzet a jelen és a jövő nemzedékek szövetsége, és tilalomfákat állít a törvényhozó és a végrehajtó hatalom elé a természeti örökség megóvása érdekében. „A nemzeti parkok Noé bárkái, figyelemmel a nemzetközi jelentésekre, amelyek szerint az elmúlt fél évszázadban az emberiség elpusztította a szárazföldi élőlények negyven százalékát” – figyelmeztetett a szakember. Aláhúzta, a szóban forgó területekről elsősorban a természetvédelem szempontjai szerint kellene rendelkezni. Szabó Marcel hozzátette, a vagyonkezelésből kikerülő földek ügye emlékeztet arra a két évtizeddel ezelőtti helyzetre, amikor az állam egyes természetvédelmi jelentőségű földterületek állami tulajdonát a kárpótlás miatt kívánta eltörölni.



