Szilvásy: Rogán kérjen bocsánatot!

Az egykori titokminiszter sérelmezi a frakcióvezető állításait

Belföld
  • 2014.12.03. - 13:49

Rogán Antal kérjen bocsánatot a Portik-ügyben tett valótlan állításaiért - mondta szerdán Szilvásy György, a Gyurcsány-kormány volt titokminisztere a fideszes frakcióvezető egy korábbi nyilatkozatára reagálva, amelyben azt mondta, Szilvásy találkozgatott Portikkal.

Rogán Antal kedden azt mondta, nem ő találkozgatott rendszeresen Portik Tamással, hanem Gyurcsány Ferenc volt titokminisztere, Szilvásy György. A kormánypárti politikus arra reagált, hogy Portik Tamás az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság miatt folyó büntetőper aznapi tárgyalásán arról beszélt: Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hazudik, amikor azt állítja, hogy nem ismerik egymást.
Szilvásy György azt mondta: soha nem találkozott Portikkal és nem adott megbízást sem neki, sem bárki másnak fideszes politikusok lejáratására. Ezzel kapcsolatban már több becsületsértési pert is jogerősen megnyert - tette hozzá.
A volt titokminiszter szerint a jelenlegi kormánypárti politikusok állításai csak arra szolgálhatnak, hogy "saját kétes ügyeikről" megpróbálják elterelni a közvélemény figyelmét.
Szilvásy György elmondta: "a frakcióvezető valótlan állításai" miatt ismét kénytelen lesz bíróság előtt elégtételt venni, bár személy szerint azt tartaná a legjobb megoldásnak, ha a kormánypárti politikusok visszavonnák valótlan állításaikat. A politikai korrektség legalábbis ezt kívánná meg - fűzte hozzá.

Reklám