Segítség a rászorulóknak

Újabb támogató operatív programot indít a kormány

Belföld
  • 2014.12.02. - 16:49

Senkit nem hagynak magára, aki veszélyhelyzetbe kerülhet, a téli időszakban újabb intézkedéscsomaggal segíti a kormány a rászorulókat – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Kurucz Éva kormányszóvivő a Nógrád megyei Sóshartyánban.

Télen 9644 éjszakai férőhely várja majd a hajléktalanokat, ez még 1264-gyel bővül, a nappali melegedők országosan 7325 férőhellyel működnek, 228-cal a hajléktalanok rehabilitációs intézményei, 460 férőhellyel pedig az őket gondozó otthonok.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) még a nyáron tizenkét személyautót adott át az ellátó szervezeteknek. A kormány elindítja a rászorulókat támogató operatív programot is: 2014 és 2020 között mintegy harmincnégymilliárd forintot költ a leginkább rászorulók segítésére. Élelmiszercsomagot, meleg és hideg étkezést biztosítanak, a partnerszervezetek pedig felzárkózási célú kísérőprogramokat nyújthatnak, így egészségügyi szűrővizsgálatokat és felméréseket. Kurucz Éva emlékeztetett, hogy a kormány a rezsicsökkentés mellett a kilakoltatási moratórium meghosszabbításával is segítette a nehezebb körülmények között élőket.

Czibere Károly, az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára bejelentette, hogy április 30-ig folytatódik a szociális földprogram. A napokban százötvenegy nyertes kapott kétszázötvenmillió forintos támogatást a fóliasátras paprika-, paradicsom- és gombatermesztésre, a piacra jutás segítésére és eszközfejlesztésre. A következő pályázatot januárban írják ki. A kőszénre is kibővített szociális tüzelőprogram mintegy hárommilliárd forint értékű pályázatán ugyanakkor 2068 önkormányzat nyert. Czibere kérte, hogy mindenki fokozottan figyeljen a támasz nélküli emberekre, a problémás helyzeteket jelezze a szakembereknek. A falugondnokoknak, a házi gondozóknak pedig fel kell keresniük azokat is, akik esetleg nem ellátottak – mondta az államtitkár.


„Nem elfedni, feltárni kell a bajokat”

Meg kell erősíteni a szövetséget az állam, a kormány, az önkormányzatok, az egyházak, a civilszervezetek és az önkéntesek között, mivel csak az összefogásukkal lehetséges a rászoruló emberek hathatós segítsége – mondta tegnap Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a Pesti Vigadóban, ahol a szociális és családügyi terület miniszteri elismeréseit adta át. Úgy fogalmazott, azoknak a munkáját köszönik meg, akik a rászorulókért többet tesznek, mint amennyit elvárnának tőlük. Kiemelte, a kormány politikáját az jellemzi, hogy nem elfedni akarja a szociális területen jelentkező bajokat, hanem feltárni. Balog Zoltán Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős és Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárral együtt adta át a díjakat. (JZS)

Reklám