Többek között a rászorulókat támogató operatív programmal és 9 milliárd forintnyi hajléktalanellátásra fordítható kerettel készül a kormány a hideg, téli időszakra. Minderről Kurucz Éva kormányszóvivő beszélt a mai, Nógrád megyei Sóshartyánban tartott sajtótájékoztatón.
A veszélyes téli időszakban a kormány senkit nem hagy magára, mondta el a kormányszóvivő. Ennek biztosítéka a már említett juttatások mellett a szociális földprogram – amely április 30-ig folytatódik – és a szociális tüzelőprogram is. A távlati tervekkel kapcsolatban 2014 és 2020 között további 34 milliárd forintot fordít a kabinet a leginkább rászorulók megsegítésére. A programban szerepel a hideg és meleg étkezés biztosítása, illetve kísérőszervezetekkel való együttműködésnek köszönhetően egészségügyi szűrővizsgálatok elvégzése is.
A hajléktalanok megsegítésére fordítandó 9 milliárd forintnak köszönhetően, az idén 1264-gyel bővül az otthontalanokat befogadó éjszakai férőhelyek száma, így majdnem eléri a 11 000-et. A nappali melegedők 7325 férőhellyel működnek, 228 férőhellyel a hajléktalanok rehabilitációs intézménye, 460-nal pedig a hajléktalanok otthona.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára megszólalt a sajtótájékoztatón. A szociális földprogram április 30-ig mindenképpen folytatódik, a következő pályázatot januárban írják ki. Az államtitkár hozzátette, a 3 milliárd forint összértékű szociális tüzelőprogram pályázatán 2068 önkormányzat nyert támogatást, ezeken a településeken pedig előnyben kell részesíteni az időseket és a kisgyermekes családokat.



