A jelenlegi hetvenegyről kétszázhatvanra növelnék a kormányablakok számát – jelentette be a területi közigazgatásért felelős államtitkár egy tegnapi konferencián.
Kósa Lajos, a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) elnöke megerősítette, az uniós források hatvan százalékát gazdaságfejlesztésre kívánja fordítani a kormány. Korábban sok olyan beruházás valósult meg a településeken, amelynek a fenntartása meghaladta az önkormányzatok erejét. Miután – folytatta – a hazai GDP negyven százalékát a huszonhárom megyei jogú város termeli meg, az MJVSZ nagyobb beleszólást kér a jövőben a fejlesztéspolitikai döntésekbe. A forrásokat az úgynevezett „pólusokban” kellene felhasználni – vélekedett –, amelyeket ezek a városok és agglomerációjuk együttesen alkotnak.



