Az Országgyűlés kedden a kormány javaslatára elfogadta azt a törvénymódosítást, amely a jövő év elejétől automatikusan forintosítja a deviza vagy devizaalapú fogyasztói jelzálogkölcsön-szerződéseket. A fair bankokról szóló törvénnyel kapcsolatban az előterjesztő, Trócsányi László igazságügyi miniszter pedig korábban arról beszélt, a cél, hogy szélesítsék az átlagos magyar fogyasztók védelmét. A törvény szigorúbb feltételekhez köti az egyoldalú kamat-, költség- és díjemeléseket. A parlament ugyanakkor 15 milliárd forinttal növeli a költségvetés kiadásait.




