A hagyományaink iránti hűség megtartó erőt jelent mindennapjainkban – jelentette ki Hende Csaba honvédelmi miniszter szombaton Szombathelyen, a 11-es huszárok egykori laktanyájában tartott első világháborús megemlékezésen, amellyel a limanovai csatában helytálló magyar huszárok emléke előtt tisztelegtek.
A miniszter kiemelte: a limanovai csata következménye az volt, hogy a lengyel nép a magyar huszárok helytállásának köszönhetően „megszabadult az orosz megszállás rémétől”. Elmondta azt is, december 12-én magyar küldöttség élén keresi fel a limanovai csatateret, és Tomasz Siemoniak lengyel honvédelmi miniszterrel közösen koszorúzza majd meg a felújított emlékművet. A limanovai csatában a 11-es huszáralakulat – más csapatokkal együtt – 1914. december 11-12-én az oroszok ellen hiányos fegyverzettel, gyakran kézitusát vívva vette fel a küzdelmet, és hősiességének köszönhetően győzött.



