A jövő évi költségvetési javaslat szerint az oktatás minden szintjére több pénz jut, egyebek mellett a középfokú oktatásra is; a kormány semmi olyan intézkedést nem tervez, amely pedagógusok elbocsátásával járna - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szombaton budapesti sajtótájékoztatóján. A jövő évi költségvetés és a köznevelés tervezett átalakítása ellen tüntettek pedagógusok szombaton délután a fővárosban. Kunhalmi szerint nem szolgálja a gyerekek érdekeit az oktatáspolitika, a Jobbik elhatárolódik a pénzkivonástól, az LMP pedig alattvalók kiképzésére figyelmeztet.

A köznevelési államtitkárság előtt tüntettek



