A szegénység folyamatosan nő, amit a gyerekek különösen megszenvednek - erről Bangóné Borbély Ildikó országgyűlési képviselő és Gőgös Zoltán, a párt elnökhelyettese beszélt a párt pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján.
Bangóné Borbély Ildikó az MTA Szociológiai Intézetének csütörtöki konferenciáján elhangzottakra hivatkozott, ahol bemutatták az Eurostat szegénység terjedéséről készített felmérését. A képviselő szerint a kimutatás bizonyítja, hogy "korrupt a kormányzat", mert az ország gazdasági fejlettsége nem indokol ilyen mértékű szegénységet, de a kabinet "ellopja és magára illetve haverjaira költi" a befizetett adót.
A szocialista politikus rámutatott: erőteljesen nő a gyermekszegénység, miközben ezt a folyamatot az EU-n belül mindenütt sikerült megállítani vagy akár megfordítani. Eközben Magyarországon a hét év alatti gyermekek 42,4 százaléka szegény - jelentette be.
Gőgös Zoltán a gyermekszegénységről azt mondta, hogy amikor kifogásolják a pénzelvonásokat, akkor a fideszes politikusok azt válaszolják, hogy "több gyerek fog kapni egy almát meg egy pohár tejet". Javasolta minden kormánypárti képviselőnek, hogy "egye meg az almát, utána igya meg rá a tejet, aztán ne egyen ebédet".
Arra is kitért, hogy pártja két éve próbálja jobb belátásra bírni a kormányt: tegye átjárhatóvá a közmunkát, például az agrárfoglalkoztatás irányába.



