Jóllehet a világhálón már napok óta hirdetik, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) csak tegnap jelentette be hivatalosan, hogy szombaton tüntetést szervez az Emberi Erőforrások Minisztériuma elé.
A demonstráción elsősorban a gyermekszegénységre és a gyermekek tanuláshoz való jogára kívánják felhívni a figyelmet. „Minőségi oktatásról nem lehet ott beszélni, ahol a gyerekek éheznek, rosszul öltözöttek, alultápláltak, éhesek és sokuknak a péntek délutáni uzsonna az utolsó étkezése a hétfői, iskolai reggeliig” – fogalmazott Galló Istvánné, aki abban bízik, hogy azok a szülők és nagyszülők is részt vesznek a tüntetésen, akik így kívánják kifejezni, nem értenek egyet a közoktatásban zajló történésekkel.



