Bért emelne a szociális szférában a Jobbik

Módosító indítványt nyújt be a párt

Belföld
  • 2014.11.12. - 10:53

A Jobbik 30 milliárd forinttal növelné a szociális ágazatban dolgozók bérezésére fordítható költségvetési keretet.

Sneider Tamás, az Országgyűlés jobbikos alelnöke szerdai sajtótájékoztatóján tarthatatlannak nevezte, hogy az érintettek bére 2008 óta csökken, és elérte a 2003-as szintet. A Központi Statisztikai Hivatal bértáblájára hivatkozva azt mondta: az ágazatban dolgozók tavaly havonta átlagosan bruttó 108 ezer forintot kaptak, míg a következő legalacsonyabb átlagbér (az erdészetben és az idegenforgalomban) is ennek másfélszerese volt.
Sneider bírálta, hogy a szociális területen dolgozóknak havi 70 ezer forintból kell megélniük. Ezért ahogy tavaly, úgy az idén is módosító indítvány nyújtanak be a költségvetési javaslathoz és 30 milliárd forint pluszforrást kérnek a szféra béremelésére. Ez körülbelül 30-40 százalékos emelést tenne lehetővé a 92 ezer dolgozónak.
Sneider Tamás  a parlament alelnökeként részt vesz a szociális dolgozók szerdai, a béremelést sürgető demonstrációján.

Reklám