Az Országgyűlés keddi ülésén napirend előtti felszólalásában Vona Gábor, a Jobbik elnöke az amerikai kitiltási ügy hátteréről beszélt. Közölte, hogy összehívja a parlament vállalkozásfejlesztési bizottságát péntekre, s arra meghívja a NAV-elnökét és André Goodfriendet is.
Volner János az amerikai kitiltási ügy hátteréről beszélve azt kérdezte: a képviselők miért nem tudnak fontos részleteket, ki az a hat magánszemély és mi volt a kitiltás oka. "Egymást érték a különböző, egymással ellentmondásban lévő nyilatkozatok a kormány és a NAV-vezetőjétől egyaránt" - jelentette ki Volner, aki egyúttal jelezte: összehívja az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottságát péntekre, amelyre meghívja a NAV-elnökét, André Goodfriend amerikai ügyvivőt, a kormány képviselőjét és Heim Pétert, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. elnökét is. A jobbikos politikus higgadt, szakmai, tényszerű vizsgálatot szeretne, mert úgy látja: mindenkinek az az érdeke, hogy ebben a kérdésben tisztán lássunk.




