Kormányzati elkötelezettség

Folytatódó egyeztetések a szociális ágazattal

Belföld
  • 2014.11.11. - 16:15

További garanciákat követelnek, ezért a szociális terület dolgozóinak érdekvédői nem írták alá tegnap a tervezett megállapodást – tájékoztatta lapunkat a szociális minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága.

A kormány továbbra is elkötelezett a szociális életpálya bevezetése mellett, amely lehetővé teszi, hogy hosszú távon kiszámítható, a szociális és gyermekjóléti, gyermekvédelmi ellátórendszerben foglalkoztatottak munkáját jobban elismerő rendszer jöjjön létre. A tárca méltányosnak ítéli a szociális ágazatban dolgozók keresetének növelésére, a végzettséget és a munkatapasztalatot figyelembe vevő béremelésre irányuló törekvéseket. A kormány 2014-ben tizenkétmilliárd forintot biztosított a bérpótlék bevezetésére, ezt jövőre is garantálja. A béremelésre az ágazat középtávú fejlesztési koncepciójának elkészítése után, akár már 2015. július 1-jétől sor kerülhet, ennek előfeltétele, hogy kialakuljon a fenntartható szolgáltatási struktúra koncepciója.

Eközben a szociális ágazat bérrendezéséért demonstrációt hirdetett holnapra, a szociális munka napjára a Szociális Ágazati Demonstrációs Bizottság. Szűcs Viktória, a sztrájkbizottság ügyvivője elmondta: életfontosságú a 2015. januári béremelés, de ennek fedezetét a költségvetés tervezete nem tartalmazza. A szociális területen dolgozók több mint hetven százaléka a 2013. évi létminimumnál (87 510 forintnál) kevesebbet keres.

Reklám