A kórházak adósságát egy állami szerv veszi át

Legkésőbb a jövő év első negyedévében rendezik a tartozásokat

Belföld
  • 2014.11.11. - 07:11

A kórházak adósságkonszolidációjának első lépéseként a kórházak tartozásait valószínűleg a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézetből (GYEMSZI) létrejövő, az intézményekben a fenntartói és tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet, munkanevén Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) veszi át - írta a Világgazdaság kedden.

A lapnak Zombor Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi államtitkára elmondta: az ÁEEK többek között olyan háttértevékenységeket fog ellátni, mint az ingatlanfenntartás, a karbantartás, az őrzés-védelem, a takarítás és a beszerzések bizonyos köre.

lead Állami Egészségügyi Ellátó Központ
Reklám