"Ha tudni akarjuk, mi is legyen az a szabadság, amit követnünk kell, az 56-osokra figyelünk", akik mindenüket kockára tették, mindent feláldoztak a nemzet szabadságáért - mondta Hende Csaba kedden Budapesten, a nemzeti gyász emléknapján, a rákoskeresztúri Új köztemetőben tartott megemlékezésen. Hozzátette: "Ma is ez a legfontosabb magyar ügy": szuverenitásunk védelme, és ha kell, csorbítatlanságának visszaszerzése.




