Ismét tüntettek tegnap este az internetadó bevezetése ellen: a Nemzetgazdasági Minisztérium József nádor téri épülete elé meghirdetett rendezvényre néhány tízezren gyűltek össze.
A menet megbénította a belváros közlekedését, számos helyen parkolási tilalmat rendeltek el. A tömegben – amely folyamatosan skandálta a „Nem lesz netadó!” és az „Orbán, takarodj!” rigmusokat – újfent feltűnt Demszky Gábor volt SZDSZ-es főpolgármester, ott volt Karácsony Gergely (Együtt–PM), Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció szóvivője, Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere, Déri Balázs, a bajai álvideobotrányba belebukott volt MSZP-szóvivő és az a Rózsa Milán is, akit a vasárnapi tüntetés után vettek őrizetbe, s tegnap engedtek ki. A főváros mellett Debrecenben, Győrött, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán, Pécsett és Szegeden is demonstráltak.



