Az aradi vértanúkra emlékezett az ország

Áder: a szabadság, a hűség és a helytállás örökségét hagyták ránk a vértanúhalált jeles férfiak

Belföld
  • 2014.10.06. - 17:57

Magyarországon és a határon túli régiókban is megemlékeztek az aradi vértanúkra. A központi ünnepségek a budapesti Parlament előtti Kossuth téren kezdődtek, ahol félárbócra engedték a nemzeti lobogót. A Batthyány-örökmécses előtt egész nap gyertyágyújtással emlékeztek az első magyar miniszterelnökre. A kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át.

Arad hende kicsi
A kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át, amikor az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon kivégzett 13 vértanúra, valamint az ugyanezen a napon Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának miniszterelnökére emlékeznek. Az erről szóló rendelet értelmében - az iskolákban is megemlékezéseket tartanak.
Reklám