A józsefvárosi önkormányzat üdvözli, hogy az alapvető jogok biztosa a VIII. kerületi tűcsereprogramot érintő jelentéshez kapcsolódóan napvilágot látott problémákkal szembesülve több intézkedést is hozott - közölte a kerület.

Az önkormányzat közleménye emlékeztet, hogy Székely László a történtek miatt fegyelmi vizsgálatot indított és szigorúbb normákat állapított meg a hivatal működése során.
"Bízunk benne, hogy ezek az intézkedések hozzájárulnak ahhoz, hogy a droglobbi kiszoruljon a hivatalából, és maradéktalanul érvényesüljön a pártatlanság elve" - fogalmazott a józsefvárosi önkormányzat.
Az Országgyűlés igazságügyi bizottsága kedden hallgatta meg az alapjogi biztost a józsefvárosi tűcsereprogramot érintő jelentés kapcsán. A testület nem állapított meg szabálytalanságot az alapvető jogok biztosa részéről, ugyanakkor felkérte Székely Lászlót, hogy a jövőben fordítson még nagyobb figyelmet a hivatal pártatlanságára.



