A kormánypárti jelöltek sikeres szereplése az önkormányzati választáson egyúttal a kormány politikájának a megerősítését is jelentené - mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden Solton, egy választási fórum előtti sajtótájékoztatón.
Szijjártó Péter hozzátette: a választáson a polgárok ismét kiállhatnak az igazukért, kiállhatnak magukért, és világossá tehetik, hogy jó az az irány, amerre a kormány vezeti Magyarországot.
A tárcavezető természetesnek nevezte, hogy a kormány tagjai járják az országot, hiszen az önkormányzati választáson az emberek véleményt mondanak nemcsak a helyi jelöltek rátermettségéről, elhivatottságáról, hanem a kormány teljesítményéről is.
Szijjártó szerint aki a Fidesz és a KDNP jelöltjére, Kalmár Pálra szavaz Solton, az arra is szavaz, hogy a kormány jó úton jár.
A tárcavezető leszögezte: külgazdasági és külügyminiszterként fontos feladatának tartja, hogy segítse azt, hogy minél több beruházás érkezzen Magyarországra, mert "mindennek a kulcsa a munkahelyteremtés".



