A Jobbik nem tud fajvédő konferenciáról + VIDEÓ

A belügyminiszter a minap betiltotta a rendezvényt

Belföld
  • 2014.09.30. - 14:28

Sneider Tamás nem tud arról, hogy fajvédő konferencia megtartására készül bárki is Budapesten. A Jobbik alelnöke szerint az amerikai székhelyű, fajvédő National Policy Institute Budapestre tervezett konferenciája, amelynek megtartását a belügyminiszter betiltotta, nem ilyen jellegű rendezvény. A tiltás ellenére Budapestre jönnek a szervezők. 

"Én magam nem ismerem ezeket a szervezeteket, kétkedve fogadom, hogy fajvédő konferencia lenne Magyarországon (...), hogy ilyen címmel tartanának előadásokat" - mondta a politikus, hozzátéve, biztos benne, hogy ez nem így van. 

A Belügyminisztérium hétfőn tudatta, hogy Pintér Sándor betiltotta az amerikai székhelyű, szélsőséges, fajvédő National Policy Institute október 3-a és 5-e közötti, Budapestre tervezett konferenciáját, és utasította az országos rendőrfőkapitányt, hogy kezdeményezze beutazási és tartózkodási tilalom elrendelését a tanácskozás előadóival szemben.Sneider kiemelte: nem ismeri a konferenciát szervező csoportok hátterét. "Azt viszont nem tartom helyes dolognak, ha (tudtommal) bejegyzett, működő szervezeteket akár az Amerikai Egyesült Államokból vagy más országokból ki akar tiltani a magyar kormány" - tette hozzá.  

A Jobbik prominense kiemelte: hazánkban szólásszabadság van és "abba azért nagyon sok mindennek bele kell férnie", ugyanakkor azt is leszögezte: biztos benne, hogy nem "fajvédő konferenciáról van szó".

A tiltás ellenére is eljönnek Budapestre

A tiltás ellenére Budapestre jönnek a fajvédő konferencia szervezői – tudatta videoüzenetében  Richard Spencer, a National Policy Institute elnöke. Az amerikai szélsőjobboldali szervezet szerint ugyanakkor a magyar kormány törvényt sért, amikor betiltja a véleményük kinyilvánítását. „A konferenciánk lehetőséget jelent majd a magyaroknak és a világ más országaiból érkezőknek, hogy szabadon összegyűljenek és előadják a gondolataikat. Ezeket a jogokat egyértelműen garantálja minden magyar állampolgárnak a nemrég életbe lépett alaptörvény - közölte Richard Spencer, a National Policy Institute elnöke.

Reklám