Bebizonyosodott Farkas Ferencnek, a baloldal erzsébetvárosi polgármesterjelöltjének érintettsége a VII. kerületi botrányban – közölte tegnap a kerületi Fidesz.
A párt megdöbbent az újabb híreken, hogy Farkas „együtt lakik”, egy címen van bejelentve Garabits Károly helyi baloldali jelölttel. Ismeretes, Garabits egy hangfelvételen arról beszélt, miképp kell lopni az önkormányzatban. Farkas a szóban forgó ingatlanról azt nyilatkozta, arra elővásárlási szerződést kötött Káposztás Endrével, fogalma sem volt arról, hogy Garabits címe megegyezik ezzel. A Fidesz arra szólította fel Farkast, mutassa be ezt a szerződést, amelynek szokatlan módon a földhivatalban nyoma sincs, jogi célja pedig kérdéses. „Döbbenetes, hogy a Farkas–Garabits páros által lakott lakás annak a Káposztásnak a tulajdona, aki évekig rejtette Garabits milliárdos vagyonát. Bebizonyosodott, hogy Farkas ennek a személyi körnek az üzlettársa és egy politikai bűntanya lakója” – közölték. Szerintük a bukott baloldal ott folytatja, ahol Hunvald György abbahagyta. „Bűnök és trükkök sorával téveszti meg választóit, magától értetődő természetességgel hazudozik nap mint nap” – fogalmaztak. Felszólították Farkast és Garabitsot, hogy távozzanak a közéletből.



