Az ellenzéki párt közleményében azt írja, nem tartják elégségesnek, hogy a kormány csak szavakban határolódott el a rendezvénytől. Az MSZP Baloldali Tömörülés Platformja "a szélsőséges fajvédő és a fehérek felsőbbrendűségét hirdető” National Policy Institute Budapesten megrendezendő konferenciájának betiltását követeli.
Az MSZP szerint Magyarország nem adhat otthont a fajgyűlölő konferenciának. A szocialista párt szerint „a konferencia várható következményeként Magyarországot még inkább kiírják a fejlett nyugati demokráciák közösségéből, az elszigetelődésnek pedig nemcsak politikai, de súlyos gazdasági következményei is lesznek”. A tervezett konferencia ellen korábban tiltakozott az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció is.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium hétfőn közölte, a kormány elfogadhatatlannak tartja, hogy egy amerikai szélsőséges fajvédő szervezet orosz radikálisokkal együtt Magyarországon tartson konferenciát. „A magyar kormány élesen elhatárolódik minden idegengyűlölő, kirekesztő és a kisebbségeket vallása, származása miatt sértő szerveződésektől, így a Budapestre tervezett radikális konferenciától is” - közölték.



