Nem kell a nacionalista konferencia!

A kormány ellenzi, hogy Budapesten tartsák meg a fajvédő összejövetelt

Belföld
  • 2014.09.23. - 08:21

A kormány elfogadhatatlannak tartja, hogy egy amerikai szélsőséges fajvédő szervezet orosz radikálisokkal együtt Magyarországon tartson konferenciát - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium.

A magyar kormány élesen elhatárolódik minden idegengyűlölő, kirekesztő és a kisebbségeket vallása, származása miatt sértő szerveződésektől, így a Budapestre tervezett radikális konferenciától is - olvasható a tárca kommünikéjében annak kapcsán, hogy az amerikai székhelyű, szélsőséges, fajvédő National Policy Institute október 3-a és 5-e között szervezne tanácskozást a magyar fővárosban. A konferencia előadói között van Alexander Dugin, "a közismerten radikális, rasszista, nagyorosz nacionalista, illetve ukránellenes nézeteket valló orosz politológus és ideológus", a Nemzeti Bolsevik Párt, az Eurázsia Párt egyik alapítója - emlékeztet a közlemény, amely azt is hozzáteszi: a tervek szerint a konferencián felszólal Gyöngyösi Márton szélsőjobboldali képviselő is.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium szerint a tanácskozást a szélsőséges körök arra akarják felhasználni, hogy lejárassák Magyarországot a nemzetközi közvélemény előtt, ami elfogadhatatlan.

A tervezett konferencia ellen korábban tiltakozott az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció is.

Reklám