Megújult az első világháborús emlékmű a Veszprém megyei Szentgálon: a szobor szombati avatásán Navracsics Tibor, a térség fideszes országgyűlési képviselője azt mondta, az alkotás rekonstrukciójával a hősök emléke is megújul.
Navracsics elmondása szerint száz esztendővel ezelőtt, mint Magyarország oly sok falujába, Szentgálra is belépett a világ, "az ajtót pedig lábbal rúgta be". "Azt kellett megtapasztalni, hogy szétesett a hétköznapokat jellemző keret, a háborúban a gyilkolás és a pusztítás volt a legfőbb parancs" - idézte fel az egykor volt időket a politikus, hozzátéve, hogy akiket 1914 nyarán elvittek katonának, Galíciába, Szerbiába, Észak-Olaszországba kerültek, megtapasztalták azt a példátlan borzalmat, amelyet az első világháború okozott.
A politikus hozzátette: akik elmentek, még ha visszatértek is, többé nem voltak ugyanazok az emberek.

Forrás: MTI



