A kormány célja, hogy a ciklus végére Magyarországon legyen a legmagasabb az ipari termelés hozzájárulása a nemzeti össztermékhez európai uniós összevetésben - jelentette ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden egy lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón, Gödön.
Szijjártó Péter hozzátette: ez szükséges ahhoz, hogy a válság utáni világban az ország a legerősebbek közé tartozhasson.
Olyan környezetnek kell létrejönnie, amely újabb és újabb ipari beruházásokat képes vonzani, ehhez van szükség az ipari rezsicsökkentésre - mondta.




