Átadták az idei Lukács Móric-díjakat

"A civilségnek is vannak olyan ősi formái, amelyekből érdemes tanulni" - mondta Balog Zoltán a díjátadón

Belföld
  • 2014.09.16. - 16:28

Lovas Józsefné, Mess Béláné Mezey Klára és az Echo Innovációs Műhely vehette át kedden Balog Zoltántól, az emberei erőforrások miniszterétől Budapesten a Lukács Móric-díjat, amellyel a közösségszervezés területén végzett kiemelkedő teljesítményeket nyújtó magánszemélyeket és civil szervezeteket ismerik el.

lead lukács móric díj
"Ezért is neveztük el róla azt a díjat, amellyel 2012 óta minden évben megköszönjük három olyan szervezet vagy magánszemély munkáját, akik a civil szférában hivatásszerű vagy önkéntes munkájukkal maradandót alkottak" - emelte ki a miniszter.

Úgy vélte, hogy a civilség azokról a kezdeményezésekről, tevékenységekről szól, amelyek az emberek autonóm gondolkodásából nőnek k. "Benne van az autonómia, ami azt jelenti, hogy mindegy merről fúj a szél, az ember azt teszi azt, aminek a jelentőségét felismerte a közösség számára. Ebben nagyon fontos a közösségépítés, hogy a tevékenysége nem önmagára, hanem másokra vonatkozik. Ezért gondoljuk, hogy erre érdemes felhívni a figyelmet, hogy ebből egyfajta példa lehessen" - fogalmazott Balog Zoltán.

Kiemelte, hogy a díjazottak hiteles, elkötelezett, valódi példát adó emberek, akik személyiségükkel, lényükkel azt üzenik a nemzeti közösségnek, hogy lehet, derűsen, meleg szívűen, mások bajára és nehézségeire érzékenyen odafigyelve tenni a dolgunkat.

Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára köszönetet mondott azért, hogy a díjazottak azokat képviselik, akik szeretetből végzik munkájukat és nem parancsra vagy "azért, mert megcsillantanak nagyobb összegeket".

Lovas Józsefné óvónő, bábjátékoktató a Magyarországon és a külhoni magyarság körében végzett közösségteremtő tevékenysége és a hátrányos helyzetűek felkarolása érdekében végzett tevékenységéért vehette át az elismerést. Mess Béláné Mezey Klára pedig a Pécsi Székesegyházi Plébánia karitász csoportjának vezetőjeként az idősek, betegek és a gyermekek érdekében végzett áldozatos és önkéntes munkája elismeréseként kapta a kitüntetést. Az Echo Innovációs Műhely közösségszervező és magas színvonalú szakmai tevékenysége, a székesfehérvári civil szervezetek feladatainak hatékonyabb ellátása érdekében végzett segítő és támogató munkája elismeréseként kapta a díjat.


Forrás: MTI

Reklám