Nemcsak az élő szerződéssel rendelkező devizahitelesek kaphatják vissza a tisztességtelennek ítélt egyoldalú kamatemelések és az árfolyamrés miatti összeget, hanem azok is, akik korábban kedvezmény igénybevétele nélkül kifizették hitelüket - mondta a frakcióvezető a Magyar Nemzetnek.
A kormány pénteken, a frakcióülés döntését követően benyújtja az elszámolási törvényt az Országgyűlésnek, tárgyalása 16-án kezdődik és 24-én szavaznak róla a képviselők - nyilatkozta Rogán Antal a Magyar Nemzetnek. A Fidesz frakcióvezetője elmondta: a törvényhozás feladata egy olyan törvény megalkotása, amely rögzíti, hogy mekkora összeg jár vissza az adósoknak, azt hogyan kell számukra folyósítani, és a későbbiekben mi lesz ezekkel a hitelekkel.
Rogán fontosnak tartja, hogy az eredeti kamatszintre történő visszatérés lehetőségét is megvizsgálják. Mint mondta, döntenünk kell arról is, hogy bevezetnek-e egy kamatemelési moratóriumot arra az időre, amíg kidolgozzák a fair bank- és hitelrendszer szabályait.

Forrás: MTI, mno.hu



