Ismét nő a pedagógusok bére

Az igazgatók, osztályfőnökök pluszpénzt kapnak

Belföld
  • 2014.09.01. - 06:34

Átlagosan néhány ezer forinttal ismét emelkedik a pedagógusok bére szeptember 1-jétől, azaz a mai naptól. Mint ismert, a pedagógus-életpályamodell életbe lépésével tavaly ősszel az eredetileg tervezett béremelés hatvan százalékával nőttek a fizetések. A maradék negyven százalékot a pedagógusok négy egyenlő részletben 2017. szeptember 1-jéig kapják meg.

A mostani béremelés azt jelenti, hogy a középfokú végzettségűek illetményalapja 118,5 százalékról 118,9-re, az alap- vagy főiskolai diplomásoké 157,8 százalékról 163,3-ra, a mester- vagy egyetemi diplomásoké 172,9 százalékról 179,6-ra emelkedik. Az életkori kategóriák szerint a középfokú végzettségűek bruttó bére így 144 819 és 229 297 forint között alakul majd. Alapszakos vagy főiskolai diplomával 198 898 és 314 923 forint, mesterszakos vagy egyetemi diplomával pedig 218 752 és 346 358 forint közti összeggel számolhatnak az érintettek. A pályakezdő, egy-két éves gyakorlattal rendelkező pedagógusok fizetése középfokú végzettség esetén bruttó 120 683, alapszakos vagy főiskolai végzettséggel 165 749, mesterszakos vagy egyetemi végzettséggel 182 294 forint lesz mától. Kiemeltebb fizetési kategóriák vonatkoznak a Pedagógus II. fokozatba kerülő mintegy 22 ezer pedagógusra, de ők csak 2015. január 1-jén lépnek előrébb, így szeptembertől még az előzőekben ismertetett bértábla vonatkozik rájuk is.

Az alapfizetésekkel együtt az illetmények is nőnek szeptember 1-jével. Az intézményvezetők például a végzettségtől és az iskola létszámától függően 66 299 és 145 760 forint közötti összegre lesznek jogosultak, az osztályfőnökök vagy kollégiumi csoportvezetők pedig 16 570 és 54 660 forint közti illetménnyel számolhatnak.

Reklám