Személyes példaképekre van szükségünk - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, aki hétfőn Budapesten állami kitüntetéseket adott át az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából.
A kitüntetetteket méltatva Balog Zoltán hangsúlyozta: ők Magyarország "hozzáadott értéke", az az emberi plusz, amely képes pótolni a hiányzó nyersanyagot, tőkét, infrastruktúrát, nemzetközi szövetségeseket, vagy megsokszorozni azok hatékonyságát. Mint hozzátette, vannak történelmi példaképek, de akadnak példaképek a mindennapi életben is, ilyenek a kitüntetettek is.




