Az Együtt-PM arra szólítja fel Seszták Miklós nemzeti fejlesztési minisztert, hogy mondjon le posztjáról. Ha ezt nem teszi meg, akkor az ellenzéki pártszövetség Orbán Viktor kormányfőtől kéri, hogy vonja vissza a miniszter megbízatását. Erről a szövetség társelnöke beszélt csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján.
Juhász Péter úgy fogalmazott: Seszták Miklósról az elmúlt hetekben kiderült, hogy korábban közel hétszáz olyan céget alapított, amelyek egyike sem fizetett adót, majd később valamennyit felszámolták és ezzel szinte biztos, hogy károkat okoztak a magyar államnak.




