Egyetlen hétvége alatt ötvennégy tonna búza, a Magyarok kenyere program társrendezvényein a tavalyi összmennyiségnek eddig még csak a fele gyűlt össze. Az összegyűjtött búzából készült liszttel erdélyi és kárpátaljai gyermekintézmények kenyérellátását támogatják. Az összeöntött búzából előállított lisztből sütik augusztus 20-én az állami ünnepre szánt, a Szent Jobb-körmeneten megáldott kenyeret.




