74 ezren nyertek felvételt a felsőoktatásba

Minden 10 felvételizőből 7-et felvettek

Belföld
  • 2014.07.25. - 11:45

A felsőoktatásba jelentkező több mint 106 ezer diák közül mintegy 74 ezren nyertek felvételt - közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájékoztatón.

Az idei jelentkezők száma 106.175 volt, közülük 73.973-at vettek fel. Palkovics László elmondta, hogy a felsőoktatási szakképzésre 6 ezren, alapképzésre 47 ezren, osztatlan képzésre 6 ezren, mesterképzésére több mint 14 ezren nyertek felvételt. Hangsúlyozta, hogy a számok azt jelezik:  a kormány oktatáspolitikájának köszönhetően növekedett a felvettek száma.


Forrás: MTI

Reklám