A német megszállás áldozatainak emlékműve arra hivatott, hogy kifejezze azt a fájdalmat és megpróbáltatást, amelyet szabadsága elvesztése miatt a magyar nemzet érzett és elszenvedett - írta a kormányfő nyilatkozatában a budapesti Szabadság téri emlékműről. Lázár János közlsée szerint pedig nem lesz avatóünnepsége a német megszállás áldozatai emlékművének. Még vasárnap reggel emelték a helyükre a német megszállás áldozatainak emlékére állított emlékmű részeit Budapesten, a Szabadság téren. A teret éjszaka több tucat rendőr zárta le, ekkor emelték a helyére a sast és az angyalt ábrázoló szobrokat.




