Orbán: Az alkotásnak a nemzet fájdalmát kell kifejeznie

Az emlékmű nem valakik ellen szól, hanem valamire emlékeztet

Belföld
  • 2014.07.20. - 09:39

A német megszállás áldozatainak emlékműve arra hivatott, hogy kifejezze azt a fájdalmat és megpróbáltatást, amelyet szabadsága elvesztése miatt a magyar nemzet érzett és elszenvedett - írta a kormányfő nyilatkozatában a budapesti Szabadság téri emlékműről. Lázár János közlsée szerint pedig nem lesz avatóünnepsége a német megszállás áldozatai emlékművének. Még vasárnap reggel emelték a helyükre a német megszállás áldozatainak emlékére állított emlékmű részeit Budapesten, a Szabadság téren. A teret éjszaka több tucat rendőr zárta le, ekkor emelték a helyére a sast és az angyalt ábrázoló szobrokat.

emlékmű
Forrás: MTI
Reklám