A Jobbik úgy látja, nem lesz érdemi javulás a közbiztonságban, amíg nem valósul meg a zéró tolerancia a személy és vagyon elleni bűncselekményeknél is.
Mirkóczki Ádám, az ellenzéki párt szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján felháborítónak nevezte, hogy a belügyminiszter - egy újságíró felvetetésére, miszerint egyes településeken az idősek félnek kimenni az utcára - azt felelte, ezt korbeli sajátosságnak tartja. A jobbikos politikus szerint ha valakinek, akkor Pintér Sándornak tisztában kell lennie azzal, milyen a közbiztonsági helyzet egyes településeken és régiókban. A belügyminiszter alkalmasságát kétségbe vonva Mirkóczki Ádám kijelentette: nem túlzó, amikor arról beszélnek, hogy idős emberek, gyermekek és nők nem mernek az utcára menni.




