Tíz év börtönre ítéltek egy szegedi büntetőbírót

Az ügyész súlyosításért fellebbezett

Belföld
  • 2014.06.19. - 13:47

Büntetőbírót ítélt el csütörtökön nem jogerősen a Debreceni Törvényszék: N. Norbert Barnát, a Csongrád Megyei Bíróság volt tanácselnökét vezető beosztású, hivatalos személy által üzletszerűen, kötelezettségszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette, hivatali visszaélés bűntette és társtettesként hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás bűntette miatt 10 év letöltendő szabadságvesztésre ítélte.

A másodrendű vádlott K. József Gábor ügyvédet a bíróság felmentette a társtettesként, hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás vádja alól. Az ítélet nem jogerős: az ügyész minkét vádlott esetében súlyosításért fellebbezett, az elsőrendű vádlott és védője elsődlegesen felmentésért, illetve az ítélet enyhítéséért jelentett be fellebbezést. A vádirat szerint a bíró és az ügyvéd együttműködtek azért, hogy az ügyvéd védenceit illetően kedvező bírósági döntések szülessenek. A bíróság - helyt adva az ügyészi indítványnak - N. Norbert Barnát előzetes letartóztatásba helyezte, a rendőrök megbilincselve vezették el.

Forrás: MTI

Reklám