„Lássunk tisztán! Adják ki a VIP-parkolólistát!” – ezekkel a szavakkal szólította fel Haág Zalán, a Fidesz–KDNP frakcióvezetője a baloldali városvezetést tegnap a szegedi közgyűlésben.
Haág Zalán felszólítására a Botka-féle városvezetés tegnap sem reagált, továbbra sem adják ki a parkolóbérletesek listáját. A lapunknak nyilatkozó Német Ferenc, a szegedi önkormányzat jogi és ügyrendi bizottságának külsős fideszes tagja korábban azt mondta: az önkormányzat olyan személyeknek adott bérleteket, akiknek semmi közük nincs a városhoz, köztük szocialista politikusoknak, továbbá haveroknak, titkárnőknek és barátoknak, hatósági embereknek, például rendőröknek, ügyészeknek, bíróknak. Német azt is állította, hogy a múlt héten az önkormányzat honlapjáról is eltűnt a lista. Az önkormányzat ezt cáfolandó megküldte lapunknak öt esztendő bérleteseinek listáit, azt állítva: ezek megtalálhatók a honlapon, ők tehát nem titkolóznak. Német Ferenc viszont közölte, az önkormányzat honlapján újra felbukkant lista nem teljes körű. „Az oldal szerkesztése lehetővé teszi, hogy onnan anyagok elveszhessenek, és ha nagyon aggályos az adatok eltűnése, akkor később ismét felbukkanhassanak” – fogalmazott a jogi bizottság külsős tagja.



