Kialakult a női elődöntők párosítása: a lett Ostapenko a német Kerberrel mérkőzik, az amerikai Serena Williams a német Görges ellen lép pályára a nyílt angol teniszbajnokságon Wimbledonban.
Először játszhat női egyesben elődöntőt az angol füves tornán a 21 éves lett Jelena Ostapenko, aki nagy csatában legyőzte a szlovák Cibulkovát, s játékát látva a tavalyi váratlan párizsi győzelme után Londonban is meglepetést szerezhet. Nem sikerült ez az olasz Camila Giorginak, aki hat év után jutott a legjobb nyolc közé. Pedig nagyon jól kezdett a hétszeres bajnok Serena Williams ellen (6:3), azonban az egyre jobban szerváló amerikai világklasszis kiegyenlített, majd a döntő szettben 6:4-re nyert, s továbbra is versenyben van a 24. Grand Slam elsőségéért. „Számítottam arra, hogy nehéz meccs lesz Giorgi ellen. De egyre jobban megy a játék, ezért sikerült fordítanom. A szülés utáni hosszú szünet után úgy érzem, visszatértem.”
Bejutott még a legjobb négy közé a 11. helyen rangsorolt német Angelique Kerber, aki a tizennegyedik kiemelt orosz Darja Kaszatkinát győzte le 6:3, 7:5-re, valamint honfitársnője, Julia Görges, aki a holland Bertenst verte 3:6, 7:5, 6:1-re.
Mivel a férfi döntő vasárnap helyi idő szerint 14 órakor, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság fináléja pedig két órával később kezdődik, a két esemény minden bizonnyal némileg fedi majd egymást. Ezért felvetődött, hogy korábban kezdődjön a tenisz döntő. Richard Lewis, az All England Lawn Tennis Club elnöke határozottan kijelentette, hogy akkor sem változtatnak, ha Anglia válogatottja bejut a vasárnapi fináléba. Sőt cinikusan közölte, ők sem kérték a Nemzetközi Labdarúgó-szövetséget, hogy fontolják meg a vb-döntő kezdési időpontjának módosítását. A címvédő svájci Roger Federer szerint is jobban járnának az orosz rendezők, ha kitérnének, mert sok nézőt veszíthetnek…



